Vítáme vás v sekci poslušnosti. Ať chcete či nechcete být canisterapeutem, je potřeba mít vychovaného psa, aby vaše soužití, bylo příjemné pro vás i pro okolí.

Pokud se rozhodnete věnovat se canisterapii, není zaručeno, že bude tento váš cíl naplněn. Upřimně si řekněme hned na začátku, že vaše chuť a odhodlání nestačí. Je potřeba brát především ohled na povahu vašeho parťáka k této činnosti.

Vycvičit k poslušnosti se dá samozřejmě každý pes, ke canisterapii nikoliv…proto nebuďte popřípadě zklamaní konečným výsledkem, když se váš pes rozhodne, že prostě NE! Minimálně odejdete z kurzu s poslušností a to také není málo 🙂

KURZ č. 1. ZAČÁTEČNÍCI !!!KURZ JE JIŽ NAPLNĚN!!! MOŽNOST INDIVIDUÁLNÍCH TRÉNINKŮ!!! V PŘÍPADĚ ZÁJMU PIŠTE.

KURZ ZÁKLADNÍ POSLUŠNOSTI JE URČENÝ PRO KOHOKOLIV, AŤ CHCETE BÝT – ČI NEBÝT CANISTERAPEUTEM

Základní kurz socializace a poslušnosti, který je nezbytný pro přežití psa a pánečka :-D! Věk pejska není omezen.

 • Socializace se psy a lidmi, chůze na vodítku, přivolání, trénování psychické zdatnosti a rozvoje pejska formou hry.

KURZ PROBÍHÁ OD 2.3 – 13.4.2024 (sobota od 9 – 10.00) MÍSTO: VENKOVNÍ PROSTORY Jirkov-Zaječice CENA: 2.000,- Max. 5 týmů v jedné skupině

——————————————————————————————————————–

KURZ č. 2. – POKROČILEJŠÍ

KURZ POKROČILEJŠÍ POSLUŠNOST JE URČENÝ PRO KOHOKOLIV, AŤ CHCETE BÝT – ČI NEBÝT CANISTERAPEUTEM

Pokročilejší kurz je pro ty co přežili kurz č. 1., nebo ti, kteří májí již základní poslušnost zvládnutou sami. Věk pejska je nejméně 10měs.

 • Socializace v neznámých podmínkách, povely – přivolání, sedni, lehni, zůstaň, odložení. Psychická zdatnost a aktivizační hry. ——-KURZ PROBÍHÁ OD 20.4. – 1.6.2024 MÍSTO: VENKOVNÍ PROSTORY Jirkov-Zaječice(sobota od 9 – 10.00.) CENA: 2000,- Max. 5 týmů v jedné skupině
 • MOŽNOST INDIVIDUÁLNÍCH TRÉNINKŮ!!! V PŘÍPADĚ ZÁJMU PIŠTE.

——————————————————————————————————————-

KURZ č. 3. – PŘÍPRAVA TÝMU NA CANISTERAPII A CT ZKOUŠKU

Tento kurz je určen všem, kdo prošli kurzem č. 2., a mají zájem o canis zkoušky, nebo pro všechny, kdo si chtějí pro sebe i pejska rozšířit obzory o této činnnosti. Zde se seznámíte s kompletní prácí a realitou týmu v terénu canisterapie. Pokud jste se přhlásili do tohoto kurzu, není podmínkou přistoupení ke zkoušce!! Kurz je pro pejsky starší 15měsíců.

 • Canisterapie v praxi – realita a řešení situací
 • Jak (spolu)pracovat se psem u klienta
 • Práce s pomůckami
 • Kompenzace, odpočinek a péče o psa po canisterapi

KURZ PROBÍHÁ OD 8.6. – 9.6.2024 (9-14hod.) VÍKENDOVKA

MÍSTO: VENKOVNÍ A VNITŘNÍ PROSTORY – V. Nezvala 4647, Chomutov CENA: 2000,- ——————————————————————————————————–

+ CANISTERAPEUTICKÁ ZKOUŠKA +

ZKOUŠKA PROBÍHÁ 15.6.2024 (od 9 – 15hod.)

MÍSTO: Vítězslava Nezvala 4647, Chomutov

CENA: 1800,- , každý další pes jednoho týmu 900,-

 • Veterinární prohlídka (kontrola očkovacího průkazu-očkování, čip, odčervení, dobrý zdravotní stav, bez známek nemoci)
 • Testování týmů

——————————————————————————————————————–

CHCETE LI SE PŘIHLÁSIT DO KURZU NEBO NA ZKOUŠKU, NAPIŠTE PROSÍM NA UVEDENÝ MAIL: VAŠE JMÉNO, PŘIJMENÍ, JMÉNO A PLEMENO PSA, DATUM NAROZENÍ, ČÍSLO ČIPU, TEL. ČÍSLO A KAM?? SE CHCETE PŘIHLÁSIT.

VŠECHNY KURZY BUDOU PROBÍHAT V JIRKOVĚ-ZAJEČICE, KAŽDOU SOBOTU OD 9HODIN, PODLE ROZDĚLENÍ DO SKUPIN.

——————————————————————————————————————–

* CANISTERAPEUTICKÁ ZKOUŠKA *

!!K VÝKONU ZKOUŠKY MŮŽE NASTOUPIT POUZE ZDRAVÝ OČKOVANÝ A ČIPOVANÝ PES, KTERÝ DOSÁHL VĚKU 18 MĚSÍCŮ A PSOVOD, KTERÝ JE PLNOLETÝ

Zkušební řád:

 1. Povaha psa v kolektivu lidí – pes obchází s majitelem skupinu lidí, kteří vydávají náhodné hlučné zvuky a vykonávají nekoordinované pohyby. Hodnotí se reakce psa, která by měla být klidná.
 2. Základní povely – chůze na vodítku, (k noze, sedni, lehni). Vypuštění psa na volno, přivolání.
 3. Ochota psa ke zklidnění. Hra s oblíbenou hračkou, ukončení hry, odevzdání hračky a zklidnění psa na jakýkoliv naučený povel.
 4. Odložení psa – ponechání na místě do vzdálenosti cca 5m, psovod je na dohled. Mezi psem a psovodem jsou vytvořeny rušivé elementy, průchod osob, pobíhání dětí, jízda na vozíku, nebo koloběžce. Pes má zůstat v odložení a v klidu.
 5. Manipulace cizí osobou. Pes se nechá od cizí osoby vyčesávat hřebenem, pohladit po břiše a lehce potahat za části těla, pevně obejmout. Z mističky dostane pamlsky, nechá se u krmení pohladit a sáhnout si do misky. Hodnotí se vyrovnanost psa při manipulaci z cizí osobou.
 6. Průchod aktivní zónou – pes prochází s psovodem na vodítku kolem volně nasypaného krmení na jednom místě, poházených hraček a zvláštních předmětů(nafukovací balónek, hromada igelitů, zmačkaný plech…). Hodnotí se klidný průchod na vodítku kolem předmětů (pokud si chce pes věci prohlédnout, je to vpořádku) bez bázlivé reakce a vrhání se na pamlsky.
 7. Pracovní část – chůze u vozíku, reakce na podpůrné pomůcky, přilehnutí psa u figuranta. Pes by neměl figuranta zalehnout, ani ho jinak fyzicky omezovat. Hodnotí se reakce, ochota ke kontaktu s ležícím figurantem a vyrovnanost psa.
 8. Hodnotí se celková souhra a spolupráce psovoda a psa.

Ostatní informace: Zkoušky se nemohou z provozních, bezpečnostních a zdravotních důvodů zúčastnit háravé a březí fenky. Během zkoušky není dovoleno používat pamlsky. Ze zkoušky bude vyloučen pes, který projeví agresivitu vůči přítomným lidem nebo jiným psům.

VYDÁNÍ CERTIFIKÁTU MÁ PLATNOST 1ROK.

PŘIHLÁŠENÍ DO KUZRU A NA CT ZKOUŠKU- ZDE

Jméno, přijmení:

Jméno, věk, plemeno, číslo čipu psa:

Hlásím se do: kurzu č….., nebo hlásím se na canis zkoušku….

Váš mail., a tel. č.

ODEŠLETE NA MAIL: delfinice@seznam.cz

Zašleme potvrzení o přijetí, doplňující údaje a údaje k platbě.